Szukasz edukacyjnych zabawek, wspierających rozwój 4latka?

W tym wpisie pokażemy Ci, jakie zabawki są najchętniej wybierane w naszym sklepie dla 4latków. :)

4latki to dzieci, które mają własne zainteresowania. Konie, Jednorożce, postacie z bajek, tęcza, brokat, kosmos, zestawy konstrukcyjne. Wachlarz zainteresowań 4latka jest naprawdę ogromny! A zabawka zgodna z zainteresowaniami jest zawsze dobrym pomysłem na prezent. 

Przygotuj się na wiele inspirujących propozycji, które nie tylko bawią, ale również rozwijają dziecko.

1. Zestaw do tworzenia biżuterii Djeco Tęcza

Wszystkie zestawy do tworzenia biżuterii dają dziewczynkom ogrom radości, ale zestaw tęcza cieszy się szczególnym uznaniem. :)

Za jego pomocą dziecko stworzy wyjątkową i oryginalną biżuterię, którą później będzie z dumą nosiło. Mała Dama z pewnością zachwyci się możliwością samodzielnego zrobienia bransoletek, naszyjników. 

Nawlekanie koralików na sznureczki świetnie ćwiczy palce, motorykę małą. Kreatywna zabawa, która wspiera rozwój dziecka.

2. Zestaw artystyczny Apli Kids Diamentowa mozaika Jednorożec 

Dzieci uwielbiają mozaiki. Zapewne wiąże się to bezpośrednio z naklejkami, które zawsze je cieszą. :)

Diamentowa mozaika Apli Kids Jednorożec to zestaw, w którym za pomocą diamencików w różnych kształtach i kolorach wyklejamy obrazki dołączone do zestawu.

Każdy Maluch uwielbia błyskotki, dlatego zestaw artystyczny z diamencikami cieszy je szczególnie bardzo mocno. :)

Twórcza zabawa, która wycisza dzieci, pozwala im się skupić, a podczas zabawy Maluchy ćwiczą precyzję, koordynację ręka-oko, motorykę małą. 

Ukończone dzieło często ozdabia ściany pokoju lub jest podarunkiem dla ukochanej osoby.

3. Gra logiczna Smart Games Czerwony kapturek

Wspieranie rozwoju poprzez zabawę jest fajne i przynosi świetne efekty. 

Gra logiczna Smart Games Czerwony Kapturek idealnie się wpisuje w tę rolę. :)

Gra nawiązująca tematycznie do baśni o tym samym tytule wzbudza ciekawość dziecka, które jak najszybciej chce rozpocząć grę. 

Gra logiczna posiada dwa poziomy gry, w który każdy ma 24 zadania.

W wariancie pierwszym należy ułożyć drogę Czerwonemu Kapturkowi do domku babci.

W wariancie drugim należy ułożyć drogę Czerwonemu Kapturkowi i wilkowi do domku babci.

W grze znajduje się książeczka, w której są rozwiązania każdego zadania.

Podczas zabawy koncentracja i logiczne myślenie muszą się nieźle napracować by odnaleźć prawidłowe rozwiązanie. :)

4. Żelowe kredki do malowanie na szkle Ooly Rainy Dayz

Żelowe kredki posiadające specjalne właściwości: potrafią rozchmurzyć nawet najbardziej pochmurny dzień.

Szukasz pomysłu, czy zająć dziecko, które bardzo chciałoby wyjść na dwór, ale nie sprzyja ku temu pogoda? A może jest chore i po kilku dniach siedzenia w domu zwyczajnie mu się nudzi? 

Kredkami rysuje się bardzo łatwo i miękko - dają piękne, intensywne kolory. Za pomocą takich kredek na szybach, lustrach i innych gładkich powierzchniach powstaną prawdziwe dzieła sztuki. 

Jak wygląda mycie okien po użyciu takich kredek? Myjemy je tak jak zawsze, nie sprawiają żadnego problemu. :) 

Można rysować nimi również po papierze. Gdy pomoczymy je odrobiną wody, dają efekt akwareli.

W zestawie znajduje się 12 sztuk kredek - to wiele godzin kreatywnej zabawy!

5. Gra karciana Djeco Bata Miaouoraz Batanimo

Bata Miaou lub Batanimo może być pierwszą grą karcianą Malucha. :) Nie jest tajemnicą, że wspólne rozgrywki zbliżają ludzi, budują wieź, dają dużo okazji do śmiechu i radości. 

Gry karciane Bata Miaou lub Batanimo to gry oparta za zasadach gry "Wojna". Różnią się od niej tym, że zamiast klasycznych kart otrzymujemy karty z kotkami (Bata Miaou) lub zwierzętami (Batanimo). Karty mają oznaczoną numerycznie moc.

Wykładając równocześnie karty, wygrywa ten z silniejszą. Wykładając karty o takiej samej mocy - mamy wojnę! Czyli bierzemy kolejną kartę ze swojej talii i ponownie - wygrywa osoba z silniejszą. 

Proste zasady i niedługa rozgrywka - gra bardzo podoba się dzieciom :)

6. Interaktywny kulodrom B.Tos Marble-Palooza

Zabawka, która skrywa pełno sekretów i tajemnic - idealna dla dzieci, które uwielbiają obserwować, odkrywać, poznawać, badać. :)

Drogę dla kulek w tym kulodromie można skonstruować na wiele sposobów. Zachęca ona dzieci do myślenia przyczynowo-skutkowego, próbowania i szukania nowych rozwiązań. Rozbudza ciekawość, rozwija wyobraźnię, ćwiczy motorykę.

Czasem zastanawiamy się, czy zabawka daje większą radość dziecku, czy dorosłemu - w przypadku kulodromu B.Toys Marblee-Palooza nie umiemy podjąć tej decyzji. :)

7. Klocki Meli lub Marioinex 

Bardzo niepozorna zabawka, która ma ogrom zastosowań, bardzo pozytywnych względem rozwoju dziecka!

Główną zaletą klocków waflowych jest możliwość budowania (w końcu takie jest ich przeznaczenie:)) niesamowitych konstrukcji i budowli. Tak naprawdę, nie mają one żadnych ograniczeń - wystarczy wyobraźnia i kreatywność - a my możemy z podziwem obserwować, jak świetnie sobie dziecko radzi.

W zestawie z klockami Meli jest książeczka z propozycjami konstrukcji - po zeskanowaniu kodu QR wyświetli nam się instrukcja krok po kroku. Klocki Marioinex również posiadają książeczkę z inspiracjami do budowania.

Klocki można wykorzystać również do nauki liczenia, nauki kolorów, do powtarzania sekwencji - możliwości jest bardzo dużo. :) 

Klocki są świetne już od pierwszego roku życia - Meli MAXI- są większe od standardowych rozmiarów, by Maluszek mógł się bezpiecznie bawić.

Pasjonaci Straży Pożarnej Farmy Koni ucieszą się z zestawów tematycznych. :) 

Klocki wspaniale rozwijają wyobraźnię, kreatywność, cierpliwość, motorykę małą.

8. Zestawy do robienia biżuterii B.Toys 

Która Dama nie uwielbia błyskotek? Zdecydowana większość uwielbia się stroić, często podkradając ozdoby mamie. :) Zestaw do robienia biżuterii B.Toys to jeden z naszych hitów sprzedażowych, produkt, pryz którym mamy pewność, że zainteresuje dziecko.

Ogromnym plusem zestawów do robienia biżuterii B.Toys jest praktyczne rozwiązanie, jakiem jest łączenie elementów ze sobą. Niepotrzebne są do tego żadne dodatkowe żyłki i sznureczki. Gdy biżuteria nie wyjdzie taka, jaką chcemy, można ją łatwo zdemontować.

Nasze klientki donoszą, że tymi zestawami równie chętnie bawią się chłopcy. Nic dziwnego, w końcu daje ona ciekawe możliwości zabawy w konstruowanie i tworzenie niepowtarzalnych połączeń koralików. :) 

W zależności od potrzeb, można wybrać zestaw mały, średni lub duży, istnieją również różne warianty kolorystyczne - każdy znajdzie coś dla siebie!

9. Gra kooperacyjna Mali Detektywi

Każdy, kto choć raz grał z dziećmi w jakąkolwiek grę wymagającą rywalizacji wie, jak kończy się u nich przegrywanie. By uniknąć emocji, które się z tym wiążą i uprzyjemnić rozgrywkę, warto grać w gry kooperacyjne.

Gra "Mali detektywi" to gra bazująca na zasadach gry memory z lekkimi modyfikacjami. Tata schował do skrzyni zabawkę - czy dzieci odgadną, jaką? Zadanie wymaga skupienia, a czas nieubłaganie płynie... 

Wspólne rozgrywki zbliżają ludzi, budują wyjątkową więź, są świetną formą na wspólne spędzanie czasu.

Podczas gry dziecko ćwiczy pamięć, spostrzegawczość. A ciekawa fabuła zachęca do zabawy. :)

10. Puzzle w walizce Janod

Puzzle w walizce są świetnym pomysłem na prezent. Pięknie zapakowane w śliczne pudełko w formie walizki, prezentują się bardzo elegancko i prezentowo.

Układanie puzzli lubi zdecydowana większość dzieci. Relaksująca zabawa, która niesie za sobą wiele korzyści rozwojowych. :)

Puzzle w walizce marki Janod są do wyboru w rożnych zestawieniach wieloelementowych oraz obrazkowych. 

Na sam początek przygody z układaniem polecane są puzzle progresywne (4 układanki: 6-cio, 9-cio, 12-to i 16-to elementowe), a jeżeli dziecko ma już doświadczenie w układaniu, zestawy 36-elementowe będą idealne. 

Puzzle wykonane są z grubego kartonu, bardzo solidne i wytrzymałe. 

Układanie puzzli to świetny trening dla mózgu dziecka, trenuje koncentrację, logiczne myślenie, pamięć.

11. Zestaw artystyczny z naklejkami Djeco Fryzjer

Jeden z najchętniej wybieranych produktów dla dzieci, które uwielbiają prace plastyczne, manualne, artystyczne. :)

Zestaw Fryzjer jest bardzo kreatywny. Ma naklejki, które są uwielbiane przez Maluchy :) a kreatywna forma zabawy wzbudza zainteresowanie.

Za pomocą naklejek i nożyczek, które są dołączone do zestawu, dziecko może poczuć się jak prawdziwy fryzjer i wizażysta :) zabawa polega na tworzeniu ciekawych fryzur (wycinamy je) i wyklejeniu twarzy (naklejki).

Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczone i dzieci tworzą prawdziwe cuda. Zestaw bardzo pobudza ich kreatywność i pozwala ją wyrażać.

12. Przybijanka Djeco Pojazdy

Coś dla fanów czterech kółek, ale nie tylko. :) Zabawka Djeco będzie równie przydatna dla dziecka, z którym chcemy popracować nad sprawnością rączek. 

Każdy Mały Majsterkowicz zachwyca się przybijanką - w końcu może legalnie używać "prawdziwych" gwoździ i młotka. :) 

Zabawa polega na tym, by za pomocą tych narzędzi przybić do tablicy korkowej elementy układanki, odtwarzając wzór z karty lub tworząc własne pojazdy.

Podczas zabawy dziecko ćwiczy celność, koordynację ręka-oko, motorykę małą, kreatywność. 

"Dorosłe" narzędzia jak gwoździki i młotek dodają mu pewności siebie. Świetna zabawa gwarantowana. 

13. Eduludo Djeco Krok po kroku: Symetria Josephine Zwierzątka

Eduludo Krok po kroku Djeco to zestawy wspierające naukę rysowania u dzieci. Krok po kroku wprowadzają dzieci w artystyczny świat, dając im ogromną satysfakcję z  dobrze wykonanych zadań, których efekty widać. W końcu kto z nas nie czuje dumy, widząc, że ładnie coś narysował? :)

Zestawy posiadają tablice wielokrotnego użytku, dlatego nie ma obaw, że coś pójdzie nie tak, bo każdy błąd można szybko poprawić i zacząć zabawę od nowa.

Zestaw Symetria zapozna dziecko z pojęciem symetrii osiowej. Na wymazywalnej tablicy umieszczamy kartkę i zadaniem dziecka jest odrysowanie drugiej połowy obrazka. Na planszy umieszczona jest siatka, która ułatwia rysowanie.

Zestaw Josephine jest idealny dla nieco bardziej zaawansowanych dzieci. Jeżeli Twoje dziecko uwielbia rysować, ale zniechęca się, bo nie do końca wychodzą mu trudniejsze rzeczy, ten zestaw będzie idealny - pokazuje krok po kroku, jak rysować trudne rzeczy np. lilię wodną, zamek. 

Zestaw Zwierzątka - jeżeli Twoje dziecko chce się nauczyć rysować zwierzątka, z tym zestawem nauka będzie łatwa, lekka i przyjemna. Każda karta pokazuje krok po kroku jak narysować dane zwierzę, np. lwa zaczynamy od narysowania grzywy, następnie kształt pyska itp aż do pełnego rysunku.

Widząc postępy w rysowaniu dziecko będzie dumne i coraz chętniej i śmielej będzie rysować ambitne dzieła. Doda mu to pewności siebie, a satysfakcja, jaka płynie z takiej zabawy, jest nie do opisania.

14. Gra zręcznościowa Janod Zwariowane patyczki

Ciekawa gra, która pochłania wszystkich. :) Długim rozgrywkom nie ma końca, a przejrzyste zasady sprawiają, że jest odpowiednia dla osób w przeróżnym wieku. :) 

Zwariowane patyczki przypominają nieco bierki - kto grał, ten wie ;) Kolorowe patyczki umieszczamy w pierścieniu. Po wyrzuceniu kostką koloru, musimy z pierścienia wyjąć patyczek w danym kolorze, ale należy zrobić to tak, by pierścień nie spadł i nie dotknął stołu. :)

Gra wymaga nie lada sprytu. Wygrywa ten, kto zbierze najwięcej patyczków - tylko należy robić to umiejętnie. :) 

Wspaniała rozrywka dla całej rodziny, która zapewnia dużo śmiechu i radości.

15. Gra Djeco Eduludo Spacio

Nad, w, obok, za... Bywa, że dzieci nie do końca rozumieją te pojęcia i nie potrafią ich rozróżnić. Z pomocą przychodzi Eduludo Spacio! 

To świetna gra, która uczy orientacji w przestrzeni oraz określenia wzajemnego położenia przedmiotów względem siebie.

Ogromną zachętą do zabawy są gumowe figurki - zwierzątka. Zabawa polega na odwzorowaniu z kart położenia zwierzątek. Na odwrocie kart znajdują się rozwiązania. Podczas zabawy możemy zadawać dziecku pytania, dzięki którym zacznie rozumieć pojęcia typu za, nad, obok np. "Gdzie jest żyrafa? Jakie zwierzątko jest za słoniem?".

Gumowe figurki można wykorzystać również do wielu innych zabaw lub innych gier.

Zabawa Eduludo Spacio rozwija spostrzegawczość, logiczne myślenie, koncentrację.

16. Drewniany domek dla lalek Little Dutch

Cudne mebeli do domku dla lalek znajdziecie też od producenta zabawek z drewna kauczukowego, produkowanych w rodzinnej manufakturze w Indonezji Tender Leaf Toys

Jak widać propozycji prezentowych dla czterolatka jest bardzo dużo!

Możemy podążać za zainteresowaniami dziecka, lub sprezentować mu coś zupełnie nowego, innego i otworzyć dziecko na nowe doświadczenia i zabawy :)

Po więcej inspiracji zapraszamy do naszego sklepu on-line do kategorii Zabawki dla 4 latka oraz o kategorii Na prezent dla 4-latka

A także na nasz Instagramoraz Facebook gdzie codziennie pokazujemy produkty i różne mozliwości zabawy :)

Share this post

comments (0)

No comments at this moment