Dla rodziców

Narodziny dziecka to ogromna i bardzo ważna zmiana w życiu każdego rodzica. 
Jeszcze przed przyjściem maleństwa na świat pojawia sie wiele pytań i wątpliwości. Warto wesprzeć się w tej niełatwej drodze wartościowymi książkami. Takimi są z pewnością propozycje cenionego pediatry i eksperta od rozwoju dzieci Harvey'a Karpa.

Kiedy poznamy się już całkiem dobrze z niemowlakiem, wkraczamy w kolejny ważny etap rozwoju jakim jest rozszerzanie diety. Wiele badań obrazuje pozytywny wpływ zaufania wobec dziecka i wspieranie jego samodzielności poprzez poznawanie nowych smaków metodą BLW. Pozycja "Bobas Lubi Wybór" wydawnictwa Mamania pomoże rodzicom zrozumieć mechanizmy i postępwanie przy wprowadzaniu tej metody, a Alaantkowe BLW dostarczą wiele ciekawych i smacznych przepisów, z których skorzysta nie tylko niemowlak ale i cała rodzina.

Kilkuletnie dziecko potrzebuje ogromnego wsparcia w rozwoju emocjonalnym. Kształtuje się jego poczucie własnej wartości, dziecko uczy się radzić sobie ze swoimi, często niełatwymi emocjami. "Jesteś ważny Pinku", "Szanujący rodzice, szanujące dzieci" to pozycje, które dostarczą wiedzy o tym jak wspierać dzieci przy poznawaniu swoich uczuć.