Maty do zabawy

Mata do zabawy – jaką wybrać? Takie pytanie zadaje sobie wielu rodziców. W zależności od potrzeb, można wybrać samą matę do rozłożenia na podłodze, do której dokładamy pałąk lub matę edukacyjną, lub gotową matę już w zestawie z pałąkami i różnymi akcesoriami.

Odpowiednio dobrana mata z pałąkiem doskonale wpływa na rozwój dziecka pobudzając wszystkie jego zmysły. Nie wspominając o tym, jak wygodnym rozwiązaniem jest dla rodziców. :)

Ok 3 miesiąca życia dziecko robi się ciekawe świata i aktywne, warto w tym momencie zaopatrzyć się w matę. Musi ona mieć odpowiedni rozmiar, by Maluszek mógł swobodnie się na niej kręcić, turlać, obracać. Zabawki, które do niej dobieramy (jeżeli nie mamy w zestawie) najlepiej gdy są jak najbardziej kolorowe, grzechoczące, z różnymi fakturami i wypustkami. Materiał, z jakiego wykonana jest mata powinien być naturalny, miękki, delikatny – by nie drażnił skóry dziecka i nie powodował podrażnień. Warto zainwestować w matę wysokiej edukacyjną wysokiej jakości, np. Yookioo Gymotion Play Nap, która ma w sobie również kocyk, którym można okryć dziecko gdy zaśnie zmęczone zabawą. Wysoka jakość gwarantuje nam testy i bezpieczeństwo. Fanom pastelowych kolorów z pewnością spodobają się maty edukacyjne Little Ducth. Jeżeli szukasz samej maty, bez zabawek – mata do zabawy Sleepee będzie doskonałym wyborem.