Gotowanie

Dzieci bardzo chętnie chcą pomagać przy gotowaniu, ale dorośli niekoniecznie tej pomocy chcą. :) Obawiają się o ich bezpieczeństwo i bałagan, jaki potrafią wygenerować. A dzieci uwielbiają klejenie pierogów, mieszanie składników na ciasto, obieranie marchewki i ziemniaków. Bywa, że ciężko wyperswadować im ten pomysł z głowy.

Chyba, że podarujemy im własną kuchenkę, w której będą rządzić i przygotowywać przysmaki, o jakich nam się nawet nie śniło. :) W tej roli świetnie spisze się drewniana kuchnia od Little Dutch. Solidna, posiada wiele akcesoriów i jest pięknie wykonana. Lecz by móc ugotować pyszny posiłek, potrzebne nam będą warzywa do krojenia Little Dutch lub zestaw z Melissa&Doug, w którym mamy też owoce. Do śniadania dziecko może zaserwować tosty – dzięki tosterowi z Little Dutch. Do przygotowania deseru zdecydowanie przyda się mikser z Tender Leaf Toys, drewniane jajka i magnetyczna lodziarnia Melissa&Doug. Przy deserze obowiązkowa jest kawa, która zaserwuje dziecko z kawiarenki Bird's Nest Tender Leaf Toys w drewnianych lub metalowych serwisach kawowych lub herbacianych.

Dzieci obserwują rodziców i naśladują. Zabawy narracyjne uczą samodzielności, rozwijają kreatywność, a przy zabawie z rówieśnikami uczą współpracy.