Puzzle

Puzzle z pozoru błaha rzecz, którą znamy i o której niby pamiętamy, ale w burzy codzienności gdzieś nam umyka. A puzzle są produktem, który wspaniale wpływa na rozwój dziecka! Liczba elementów dostosowanych do wieku lub umiejętności dziecka, dodatkowe atrakcje typu figurki w puzzlach Dinozaury 3D Janod, lub różne faktury sensorczyne w puzzlach sensorycznych marki Djeco, Janod; puzzle obserwacyjne, puzzle 2, 36, 100, 200 – elementowe, puzzle świecące w ciemności, puzzle z Kicią Kocią, kosmosem, końmi, wróżkami, dinozaurami – dla każdego dziecka dobierzemy takie, które mu się spobobają.

Przy układaniu puzzli mózg dziecka musi bardzo intensywnie pracować, by dopasować do siebie elementy, jego uwaga i koncentracja są skupione tylko na jedym – i z tego należy się cieszyć, ponieważ żyjemy w świecie, w którym dzieci są bombardowane bodźcami z każdej strony.

Układanie puzzli pomaga dzieciom się wyciszyć, zmierzyć ze samym sobą, wystawić swoją cierpliwość na próbę. Obie półkule mózgu muszą wykazać się dużą pracą, bo poza rozwijaniem logicznego myślenia, dziecko rozwija kreatywność i wyobraźnię. Układanie puzzli to naprawdę ogromna frajda, a ukończony obrazek napawa ogromną dumą.