Gry planszowe

W dzisiejszym zabieganym, zapracowanym i elektronicznym świecie coraz częściej obserwuje się, że relacje, spotkania: rodzinne, przyjacielskie i koleżeńskie przenoszą się do internetu, słabną, nie wyglądają tak, jak kiedyś. Czasem brak nam inspiracji jak wypełnić wspólnie spędzany czas, by był ciekawy dla wszystkich.

Świetnym pomysłem są gry planszowe. Angażują osoby w różnym wieku, edukują, zacieśniają relacje, produkują endorfiny :) poprzez ogrom śmiechu jaki towarzyszy przy rozgrywkach, relaksują, rozwijają wyobraźnię, uczą podejmować decyzje, planować strategię... Pozytywy można by wymieniać i wymieniać. Mają również świetny wpływ na rozwój emocjonalny dzieci, które podczas gry uczą się, jak radzić sobie z różnymi emocjami: uczuciem wygranej, przegranej, jak radzić sobie z trudnościami, szukać rozwiązań problemu, być zdeterminowanym. Wspierają rozwój logicznego myślenia, analizy, liczenia, szacowania zysków i strat... Gry planszowe to ogrom dobrej zabawy, czyli tzw. Nauka poprzez zabawę.

Gry typu Kotek Psotek, Grzybobranie, Gęsi – które są uwielbiane przez dzieci z pewnością spodobają się również starszym osobom. "Było sobie życie" dostarczy im ogrom wiedzy o zdrowiu i funkcjonowaniu ciała człowieka, "Monopol" i "Statki" udoskonalą umiejętność planowania, analizy oraz spostrzegawczość. Piękne gry od Marbushka z fabułą, przeniosą wszystkich grających do innego, wyjątkowego świata.