Zabawki edukacyjne

Dzieci pierwsze lata swojego życia spędzają głównie na zabawie, bardzo ważne jest więc aby otaczać je zabawkami, które będą miały pozytywny wpływ na rozwój. Posiadamy w swoim asortymencie wspaniałe artykuły, w których walor edukacyjny jest widoczny na pierwszy rzut oka. Są to np. liczydła, gry edukacyjne czy magnetyczne literki i cyferki.

Nie zawsze pamiętamy jednak, że rozwój dziecka możemy wspierać również w zabawie, która nie przypomina zajęć ze szkolnej ławy :)
Sortowanie, nawlekanie, przeliczanie - te wszystkie aktywności możemy zaproponować dziecku z pomocą koralików marki Grimm's, zestawów do tworzenia biżuterii marki B.Toys, Adam Toys, Janod czy Djeco. Wpływamy wtedy w dużym stopniu na rozwój małej motoryki, koncentracji, cierpliwości czy kreatywności.

Świetnym i bardzo rozwojowym zajęciem są również wszelkiego rodzaju układanki: Bestsellerowe Magnetibooki marki Janod występują w różnych wzorach, dzięki czemu znajdziemy ciekawą alternatywę dla dzieci w różnych wieku i o różnych zainteresowaniach.

Warto przyjrzeć się też silikonowym guziczkom, które proponują nam zestawy Pix-it. Na transparentnej lub zielonej planszy dziecko z kolorowych guziczków układa różne wzory - albo takie, ktore podpowiada mu wyobraźnia, albo korzysta z gotowych plansz.

Zabawy w odwzorowywanie rozwijają logiczne myślenie, spostrzegawczość, wspomagają koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową, a także kreatywność, uczą rozróżniania kolorów i kształtów. Układanka, która będzie świetna już dla 2-3 letnich dzieci, świetnie sprawdzi sie też w wieku szkolnym - do nauki programowania.