Pierwsze zabawki

Noworodek, w pierwszym etapie życia adaptuje się do nowych warunków, w jakich się znalazł. Ważne jest, by dziecko nie musiało odbierać w tym etapie za dużo bodźców, ponieważ może być wtedy rozdrażnione. Najlepszy wyborem zabawki na sam początek są zabawki kontrastowe, biało-czarne, ewentualnie z dodatkiem koloru czerwonego. Całą gamę zabawek kontrastowych oferuje marka Mom's Care – przeróżne książeczki, przytulanki Króliczki, szeleściki Misio Buu, piłki sensoryczne, zawieszki. Pierwsze zabawki kontrastowe uzyskamy również od marki Lullalove – mini szeleścik MR B, kontrastowa grzechotka sensoryczna, zabawka na kolkę.

Dla nieco starszych dzieci można wybierać już spośród zabawek Lilliputiens – są kolorowe, aktywizujące, dostosowane do potrzeb Maluszka. Będą to piłeczki z dzwoneczkiem i szeleszczącą folią, wibrujące zawieszki, grzechotki z gryzakiem i szeleszczącą folią, grzechotki na rękę.

A może szukasz prezentu dla noworodka lub niemowlaka i nie masz pomysłu co kupić, a niezręcznie jest iść z pustymi rękami? Świetnym wyborem na prezent będą przytulanki króliki Jellycat, przytulaczki Little Dutch w różnych kolorach, zawieszki do fotelika lub wózka, spirala na łóżeczko, ośmiornica z odgłosami prenatalnymi Mom's Care, miękkie kostki aktywizujace Little Dutch, pałąk Little Dutch; być może zainteresuje Cię termofor z pestkami wiśni Mom's Care, który może być również zabawką lub szumiący Króliś Whisbear.

Z większych prezentów świetna będzie mata edukacyjna Yookidoo lub karuzele do łóżeczka Little Dutch.