Domino i memory

Domino to niezwykle znana i popularna gra dla dzieci i dorosłych. Ze względu na swą dostępność i szeroki zakres tematyczny jest często wybierana jako jedna z pierwszych gier dla dzieci.

Domino jest grą bardzo edukacyjną: przede wszystkim jako wstęp do nauki liczenia, doskonale wpływa na zdolność kojarzenia faktów, logicznego myślenia, spostrzegawczości. Uczy cierpliwości i wymaga skupienia i uwagi.

Pierwszym domino uwielbianym przez naszych najmłodszych klientów, jest domino z Puciem, za którym Maluszki wprost przepadają oraz domino Up z firmy Djeco. Proste zasady polegające na połączeniu takich samych obrazków lub kolorów będą odpowiednie dla dzieci już od 2-go roku życia i zachęcą do rozgrywek.

Równie cenione i chętnie kupowane są gry memory. Tak jak w przypadku domino, mają szeroki zakres tematyczny: memo dinozaury Janod, memo z Kicią Kocią, memory ze zwierzątkami i liczbami – dla tych trochę starszych dzieci, memory w formie gry podróżnej, memory do kąpieli Janod, lub zestaw gier edukacyjnych typu "Sprzątanie" wydawnictwa Edgard.

Memory to świetna gra by ćwiczyć pamięć i spostrzegawczość. Jak każda gra rywalizacyjna, oswaja również dziecko z trudnymi emocjami przegranej lub wygranej. Nie wspominając już o tym, jak wspólne rozgrywka rozwija umiejętności społeczne. :)