Gry karciane

Rozrywką z dawnych lat są najróżniejsze gry karciane. :) W czasach gdy nie było szerokiego wyboru gier planszowych, nie było też dostępu do internetu i szeroko pojętej rozrywki jak teraz, spotkania towarzyskie często upływały pod znakiem gier karcianych. Takie rozgrywki były wręcz długo wyczekiwane. Rozluźniały atmosferę, wprawiały wszystkich w dobry humor, pozwalały wysilić mózg to pracy na najwyższych obrotach. W zależności od rodzaju gry, doskonalą one wiele umiejętności: spostrzegawczość, refleks, planowanie, analizę. Uczą panować nad własnymi reakcjami. Wymagają ogromnej koncentracji i cierpliwości. Rozgrywka z dziećmi będzie pomocna przy budowaniu silnej i trwałej więzi, na solidnych fundamentach.

Dzieci niekoniecznie zaciekawi klasyczna gra w wojnę lub remika, ale jeżeli zaproponujemy im wariację tej gry, dostosowaną do ich wieku i umiejętności, z pewnością odniesiemy sukces!

"Bataflash" to typowa gra na spostrzegawczość, w której wszyscy mają równe szanse. W "Batanimo" zamiast tradycyjnych kart mamy takie ze zwierzętami oraz skalą ich siły – tutaj gra w wojnę ma jak najbardziej sens. "Bata Miaou" ucieszy każde dziecko uwielbiające gadżety z motywem kotków, a "Batasaurus" zachwyci każdego fana dinozaurów, tych groźnych, prehistorycznych zwierząt.