Gry

Nie od dziś wiadomo, że nie ma lepszego sposobu na naukę, niż nauka poprzez zabawę. Nauka, która zachęca, zaciekawia – a z czasem dana dziedzina może stać się ogromną pasją. Gry doskonale pozwalają dziecku rozwijać się intelektualnie oraz budować i zacieśniać relacje ze współzawodnikami – rodzicami, rodzeństwem, przyjaciółmi, rodziną. Współzawodnictwo występujące w większości gier wprowadzi dziecko w świat emocji i uczuć, nie zawsze przyjemnych (w przypadku przegrywania), ale bardzo potrzebnych – dziecko się z nimi oswoi, nauczy jak z nimi radzić i gdy ponownie znajdzie się w sytuacji gdy przegrywa, będzie wiedziało jak postępować.

Z kolei gry kooperacyjne pomogą dzieciom zacząć stawiać pierwsze kroki w świecie współpracy, kompromisów, wspólnym szukaniu rozwiązań, rozważaniu za i przeciw, okazywaniu wsparcia, wyrażaniu swojego zdania... Brzmi znajomo? Tak, te wszystkie umiejętności są potrzebne w późniejszym etapie życia, np. pracy :)

Szereg gier strategicznych, logicznych, pierwszych gier dla Maluszków od Djeco, podróżnych gier magnetycznych The Purple Cow, gry zręcznościowe i karciane... oraz wiele innych pozytywnie wpłyną na jego rozwój intelektualny i urozmaicą wspólne spędzanie czasu.