Akcesoria do smoczków

Początkowo smoczek bywa największym przyjacielem dziecka i największym sprzymierzeńcem rodziców. Dla większości dzieci jest to nieodłączny element niemowlęctwa. O każdy smoczek uspokajający należy też odpowiednio dbać. W utrzymaniu czystości i higieny podczas spacerów lub podróży, gdzie smoczek chwilowo nie jest użytkowany przez dziecko warte uwagi są etui/opakowana do przechowywania smoczka. Etui z Suavinexa, seria Hygge lub klasyczna, zmieści wewnątrz dwa smoczki i jest w kilku kolorach do wyboru.

Bardzo wygodne są opakowania na smoczki Mushie – całkowicie silikonowe, dzięki długiej przywieszce możne je wygodnie przyczepić do wózka. Ogromnym atutem jest to, że mieszczą aż 3 sztuki smoczków – jeżeli smoczka używa np. dwoje dzieci i chce się mieć jeden w zapasie lub dziecko ma kilka ulubionych – bez problemu zmieścimy je do etui na smoczek z Mushie. Wygodne w użytkowaniu, bo zapinane na zamek jest również opakowanie ze Skip Hop – również wykonane z silikonu. Można je umyć w zmywarce, co jest kolejnym atutem.

Kolejny produkt, który warto mieć w torebce to chusteczki odkażające. Zdarza się, że dziecko wypluje smoczek lub wypadnie mu z rączki i gdy potrzebujemy na szybko go odkazić, takie chusteczki są niezastąpione.

Do sterylizacji smoczków bardzo dobrze spisuje się sterylizator Suavinex Duccio. Niewielkich rozmiarów, pasują do niego wszystkie smoczki, sterylizuje bez użycia środków chemicznych i wody. Można zabrać go ze sobą nawet na wakacje. Bardzo wygodne rozwiązanie.