List of products by brand Melissa & Doug

[link,https://majolinek.pl/26_melissa-doug]
Melissa & Doug to amerykańska firma z 30-letnim doświadczeniem w tworzeniu zabawek. Nazwa firmy pochodzi od imion jej założycieli, małżeństwa Melissy i Douga.
Pierwsza produkcja zabawek Melissa&Doug odbywała się w garażu Douga. Z roku na rok zainteresowanie produktami Melissa and Doug  było coraz większe, w związku z czym firma zaczęła produkować zabawki na dużą skalę, aktualnie zatrudnia ok 100 pracowników i cały czas się rozwija.

Firma Melissa and Doug początkowo tworzyła głównie drewniane puzzle i wyprodukowała w tamtym okresie ponad 1000 wzorów puzzli. Z czasem Melissa i Doug postanowili nadać drewnianym zabawkom nową formę i uczynić je bardziej kreatywnymi, dającym więcej możliwości zabawy.

Obserwując własne dzieci i ich zainteresowania tworzyli kolejne serie zabawek m.in. popularne drewniane warzywa i owoce, drewnianą pizzę czy lody a także wiele innych drewnianych zabawek wyglądem przypominających prawdziwe jedzenie.

Wiedząc, że dzieci uwielbiają naśladować dorosłych stworzyli serię zabawek Cleaning & Laundry imitujących przedmioty do sprzątania używane przez dorosłych np. zestaw do sprzątania na stojaku, drewniany odkurzacz, pralkę z zestawem do prasowania i wiele innych.

Obecnie oferta firmy Melissa & Doug jest bardzo szeroka, firma produkuje między innymi zabawki do ogrodu oraz do piasku i wody, akcesoria plastyczne, kolorowanki wodne Water WOW! czy też naklejki wielokrotnego użytku.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również zabawki rozwojowe z serii Developmental Toys , które ćwiczą małą motorykę np. tablice motoryczne dla dzieci, przewlekanki, przebijanki czy też układanki, oraz zabawki wspomagające naukę literek i cyferek.
Główna misją firmy jest tworzenie kreatywnych zabawek, wspierających rozwój dziecka i pozwalających odkryć jego pasje, a także tworzenie bezpiecznych zabawek, spełniających wszelkie testy oraz normy bezpieczeństwa. Zabawki Melissa and Doug zanim trafią do sprzedaży są testowane przez dzieci oraz rodzinę Melissy i Douga, przez pracowników na różnych etapach produkcji oraz przez niezależne agencje i laboratoria badawcze.
Zabawki Melissa & Doug spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa USA, UE oraz wielu krajów Azji, dlatego możemy być pewni, że są całkowicie bezpieczne dla naszych dzieci.