Sortery

Dzieci ok. 1 roku życia uwielbiają sortowanie. Sortowanie to czynność, która bardzo je relaksuje, wycisza. Przy sortowaniu dziecko ćwiczy swoje umiejętności obserwacyjne, pozwala dostrzegać różnice między elementami oraz ich podobieństwa. Sortowanie, dopasowywanie kształtem i kolorem jest świetnym zajęciem, które wymaga pracy lewej półkuli mózgu, a ta z kolei odpowiedzialna jest za naukę pisania, czytania, zdolności matematyczne i logiczne myślenie. Często mówi się, że takie zabawy są wstępnym treningiem nauki pisania, czytania itp.

W ofercie posiadamy sortery, jakich tylko dusza zapragnie – począwszy od kostki Oombe Cube z marki Fat Brain Toys, która służy również jako gryzak, po drewniane sortery figur geometrycznych np Janod, Goki, Little Dutch. Dla nieco starszych dzieci idealne będą sortery, przy których dziecko doskonali znajomość kolorów, cyfr i uczy się liczyć – takie sortery oferuje firma Goki lub Melissa&Doug. Rewelacyjnym produktem jest kostka InnyBin, w której nie ma klasycznych otworów na poszczególne klocki; zamiast tego posiada kolorowe sznurki, przez które przekłada się klocki.

Przy takiej zabawie dzieci potrafią spędzić długie godziny, dlatego warto zainwestować w rozwojową zabawkę wysokiej jakości.