Gry strategiczne

Gry strategiczne to gry pełne emocji, zapału. Przy grach strategicznych nie wystarczy tylko "grać", bo by wygrać, trzeba obmyślić cały plan, jak swój cel osiągnąć i w trakcie gry go weryfikować, w zależności jak wygląda sytuacja w danym momencie. Ten typ gier przede wszystkim wykształca refleks i zdolność myślenia przyczynowo-skutkowego, zdolność przewidywania, analizy, i radzenia sobie w różnych sytuacjach. Niezwykle przydatne cechy w życiu szkolnym, nastoletnim i dorosłym ;)

Z reguły takie gry mają ciekawą, atrakcyjną grafikę, która jeszcze bardziej sprawia, że od zabawy nie można się oderwać. Jest to doskonałe rozwiązanie, bo dzieci nawet nie wiedzą, że tak dobrze się bawiąc, jednocześnie się uczą!

Klasyczne Monopoly z pewnością wpisuje się w ten schemat. A chyba każdy pamięta długie godziny spędzane przy planszy gdzie z milionera w ciągu kilku rzutów kostką można było stać się bankrutem. Statki, 24 godziny – obie gry, mimo, że zupełnie inne, wymagają intensywnego myślenia i pewnej dawki podejrzliwości, która jest w tym przypadku bardzo potrzebna, by móc namierzyć przeciwnika lub przestępcę.