Układanki, piramidy i sortery

Układanki, piramidy i sortery - z pozoru proste zabawki, które mogą być świetnym sposobem na spędzanie czasu z dziećmi i niosą ze sobą ogromny walor edukacyjny - pobudzają dziecko do logicznego i kreatywnego myślenia, rozwijają wyobraźnię oraz umiejętności manualne.
Proste układanki nadają sie już dla rocznego i 1,5 rocznego dziecka a z kilkuelementowymi puzzlami poradzi sobie (początkowo z pomocą rodziców) 2-latek.
W zabawie układankami z uchwytem od producentów Djeco czy Janod maluchy ćwiczą chwyt pęsetowy oraz ruch skrętny nadgarstka, podobnie jak sortując klocki. W ofercie naszego sklepu znajdziecie całą gamę sorterów - oprócz drewnianych wcześniej wspomnianych francuskich marek, ciekawe propozycje ma marka Little Dutch - podobnie jak reszta kolekcji sortery w pastelowych kolorach przyciagają wzrok i świetnie wpisują się w aktualne trendy stylistyczne. Warto spojrzeć również na dwa rodzaje kostek - sorterów w innym wydaniu od marki Fat Brain Toys.  Idealnie sprawdzą się do trenowania motoryki małej najmłodszych dzieci.
Dla 2-3 latków mamy równiez w ofercie wspaniałe propozycje układanek od producentów Janod, Djeco czy Adam Toys.
To też idealny czas na wprowadzanie puzzli do aktywności dzieci. Układanie ich niesie ze sobą wiele korzyści - ćwiczy cierpliwość, logiczne myślenie i koordynację ręka-oko, a w naszej ofercie znajdziecie puzzle najróżniejszych marek o różnym stopniu trudności. Ważne, żeby dobierać je dostosowując do wieku i zainteresowań dziecka -  aby dziecko nie zniechęciło się ani nie znudziło, a z całą pewnością dostrzeżecie pozytywny wpływ tej aktywności na rozwój dziecka. Dodatkową atrakcją dla dziecka będą świecące w ciemności puzzle Mudpuppy oraz sensoryczne puzzle Janod czy Djeco
Dla 3-4 latków i starszych dzieci proponujemy ogromny wybór układanek logicznych, w których zabawa polega na odwzorowaniu z różnych elementów układu zgodnego z instrukcją lub dołączonymi kartami. Tego typu zabawki dla dzieci w różnym wieku proponuje marka Smart Games. W ten i bardzo wiele innych sposobów możemy również wykorzystać bestsellerową układankę Pix-it, która składa się z silikonowej planszy i guziczków - będzie wciągającym zajęciem dla przedszkolaka a wykorzysta je również dziecko w wieku szkolnym - np. do nauki programowania.