Zabawki 3 lata+

3-letni Maluch to już poważny współtowarzysz rozmów i pomoc przy czynnościach domowych. Często 3-latek jest spokojniejszy od 2-latka. Słucha rodziców, zadaje pytania, samo umie dużo opowiedzieć... tylko nie wszystko co mówi, jest prawdą. 3-letnie dzieci mają bardzo bujną wyobraźnię, dlatego uwielbiają wszelkie zabawy narracyjne: w lekarza, kucharza, fryzjerkę... Mamę lub tatę :) Przeróżne akcesoria kuchenne typu toster, ekspres do kawy, zestaw herbaciany, patera na owoce, warsztat lub skrzynka z narzędziami pójdą w ruch niejeden raz pozwalając dziecku puścić wodze fantazji. Absolutnym hitem zabawkowym wśród dziewczynek i chłopców jest magnetyczna, drewniana lodziarnia Melissa&Doug – bo w końcu kto by nie chciał mieć do czynienia z tymi pysznymi smakołykami?

W związku z dużą wyobraźnią i kreatywnością dziecka w tym wieku, polecamy przeróżne zestawy naklejek, zestawy artystyczne, pierwsze mozaiki.

Do prawidłowego rozwoju mowy, ważne jest rozwijanie lewej półkuli mózgu – uzyskamy to za pomocą np odtwarzania sekwencji z koralików marki Woody, lub tworząc je samemu kolorowymi klockami Meli, które przydają się do budowania robotów, budynków, a co za tym idzie, rozwoju wyobraźni przestrzennej.