Pierwsze puzzle

Jakie puzzle kupić dziecku jako pierwsze? Jak najprostsze! Takie, które nie zniechęcą dziecka bo okażą się za trudne lub obrazek będzie nieciekawy.

Układanie puzzli jest bardzo wartościowym zajęciem, dzięki tej czynności rozwija się koncentracja, logiczne myślenie, wyobraźnia przestrzenna – które są bardzo ważne w późniejszym etapie doskonalenia umiejętności logicznych i matematycznych.

Każde dziecko jest inne i wymaga indywidualnego podejścia. Dla niektórych odpowiednie będą 2-elementowe puzzle Djeco, np Zwierzęta i ich pokarmy, Zwierzęta i ich domy. Z kolei inne dzieci oczarowane będą puzzlami – magnesami drewnianymi, również 2-elementowymi Dżungla lub Zwierzątka.

Dla dzieci, które już dobrze radzą sobie z powyższymi, polecamy puzzle sensoryczne Janod lub Djeco – Farma, Lodowa kraina. Elementy są bardzo duże, co już będzie lekkim zaskoczeniem, jest ich więcej, bo ok 20 i posiadają różne faktury imitujące np futerka zwierząt, co dodatkowo stymuluje dziecko sensorycznie.

Dla dzieci, u których takie układanki się nie nie spisują z różnych powodów, polecamy spróbować układanki warstwowe typu Miś, Motylek lub puzzle – klocki (i to już będzie prawdziwe wyzwanie z racji różnych obrazków na ściankach klocków) Janod lub Djeco.

W ofercie posiadamy również puzzle tematyczne: Kicia Kocia, Pucio – dla Małych Fanów tych uroczych postaci.