Pucio

Pucio to seria księżek, które wprowadzają dziecko w świat mowy. Dostosowane do wieku dziecka części czytane wspólnie z rodzicami to świetna propozycja, aby rozwijać słownictwo w czasie zabawy. Początkowe części dla najmłodszych to zabawa wyrazami dźwiękonaśladowyczymi, onomatopejami, sylabami, samogłoskami.

Pucio zaprasza do zabawy - czytajmy pokazując jakie odgłosy wydają zwierzęta, jakie dźwięki słyszymy przy rożnych czynnościach dnia codziennego. Dziecko osłuchuje się z nimi co ułatwia mu komunikację.
Każda część książki zakończona jest ćwiczeniami, które utrwalają zdobytą wiedzę. Maluch ma ponownie wskazać lub nazwać czynności i przedmioty.

Pucio to również proste gry i zabawy: Puzzle polegające na dopasowaniu przedmiotów do konkretnych czynności wykonywanych w ciągu dnia, pierwsze domino czy gra, w której maluch ma za zadanie odłożyć konkretne przedmioty na swoje miejsce.

Z pewnością historie Pucia, jego siostry Misi i najmłodszego Bobo zainteresują każdego 2,3,4 -latka a wspólne czytanie pomoże rozwinąć mowę, wzgobacić słownictwo i nauczy spostrzegawczości.

Pucio zaprasza do czytania i wspólnej zabawy!