Tworzenie biżuterii

Bardzo często dziewczynki podkradają mamie biżuterię, spędzają przed lustrem długie godziny przymierzając korale, naszyjniki, pierścionki – nie każda mama jest z tego zadowolona, bo z daną biżuterią często wiążą się wspomnienia i ma ona duży ładunek sentymentalny. Poprzez strojenie się, dziecko wyrabia sobie gust, ocenia, co mu się podoba, a co nie.
Można jednak pójść o krok dalej i podarować dziecku kreatywną zabawkę – zestaw do tworzenia biżuterii. Dzieci uwielbiają kreatywne zabawy więc tworzenie biżuterii będzie strzałem w 10. Nie wspominając o satysfakcji i dumie, jaką będzie czuło dziecko nosząc własnoręcznie wykonane ozdoby.

Jeżeli dziecko dobrze radzi sobie manualnie, to świetne będą zestawy do tworzenia biżuterii od Djeco – Tęcza, Perełki z literkami, Ptaki; lub zestawy od Janod – Łabędzie, Jaskółki, Sikorki. W obu przypadkach koraliki nawlekamy na żyłki lub sznureczki.

Z kolei marka B.Toys oferuje zestawy do tworzenia biżuterii, w których elementy łączą się ze sobą bezpośrednio, nie potrzeba dodatkowych akcesoriów. Jest to równie ciekawe rozwiązanie, które podobnie jak nawlekanie na sznureczki rozwija precyzję, koordynację ręka-oko.

Projektowanie biżuterii przynosi wiele radości i zabawy.