Twoje dziecko wykazuje duże zainteresowanie przyrodą? Z ciekawością przygląda się różnym owadom, mrówkom, motylkom itd.? :) To już spieszymy z propozycją zabawek i książek dla Małego Przyrodnika, które pomogą rozwijać zainteresowania i zaspakajać ciekawość otaczającej dziecko przyrody. Dzieci uwielbiające obserwować zwierzęta, owady, roślinność - jednym słowem przyrodę, zapewne z chęcią skorzystają z proponowanych zabawek, które pozwolą im jeszcze bardziej oddać się swojej pasji!

Piękna, słoneczna pogoda, bezchmurne niebo, wakacyjny czas, beztroska - to wszystko sprzyja spędzaniu czasu na zewnątrz.

Obcowanie z naturą daje ogromne korzyści: przede wszystkim zmniejsza poziom stresu, pozwala się wyciszyć i wsłuchać w siebie; podczas obcowania z naturą oddychamy głęboko dotleniając organizm, relaksując się, odprężając, dając odpocząć oczom, które są zmęczone przez ciągłą obserwację laptopów i smartfona.

Więc jeśli zastanawiasz się, jak wspierać dziecko w rozwijaniu swoich zainteresowań i obserwacji przyrody, jeśli zastanawiasz się czy są zabawki, które w ciekawy sposób będą rozwijać jego hobby? Oczywiście, że są. :) Poniżej przedstawiamy nasze propozycje: gadżety i akcesoria dla Małego Przyrodnika!

1. Hotel dla owadów B.Toys


Jedna z najlepiej sprzedających się zabawek w sezonie wiosenno/letnim. :)
Umożliwia obserwacje owadów z bliska. Wewnątrz pojemnika znajduje się leżak, palma, parasolka - schwytany robak/owad może poczuć się jak w najwyżej klasy kurorcie. W zestawie znajduje się również szkło powiększające oraz pinceta.
Dzieci uwielbiają hotel dla owadów, sprawdź i przekonaj się sam. :)

2. Obserwatorium żywych owadów BukiNiewielkie obserwatorium, które dzięki zastosowanym dwóm szkłom powiększającym (x4 i x6) pozwala na bardzo dokładne poznanie budowy owada lub robaka oraz obserwację jego zachowań.

Robak lub owad w powiększeniu nie będzie miał przed dzieckiem już żadnych tajemnic. Duże powiększenie ukaże wszystkie jego cechy charakterystyczne. Razem z książką "Wielka księga robali" będzie to fantastyczna i pełna zaangażowania zabawa!

Obserwatorium posiada w zestawie pincetę do wkładania żywego robaka do pojemnika oraz dwa wygodne uchwyty do przenoszenie. Dziecko zainteresowane przyrodą nie będzie się z nim rozstawać nawet na chwilę.
3. Mini pojemnik do obserwacji owadów B.Toys

Mini pojemnik do obserwacji owadów jest świetnym rozwiązaniem np. do zabrania na spacer, jest niewielkich rozmiarów, poręczny, zmieści się niemalże w kieszeni.
Mini pojemnik jest wyposażony w szkło powiększające, które pozwoli poznać budowę każdego schwytanego owada. Bardzo często proponujemy je w formie drobnego upominku.
4. Przenośny mikroskop z oświetleniem Navir

Z tym mikroskopem dziecko zagłębi wszystkie tajniki przyrody. Przenośny mikroskop umożliwia obserwację przyrody w dowolnym miejscu. Jest lekki, ma dodatkowe oświetlenie, gdy dziecko zacznie go używać to przepada bez reszty badając pod nim liście, kamienie, obserwując pień drzewa czy nawet robaki. :)
Genialna zabawka dla Małego Przyrodnika, dziecka które uwielbia obserwować przyrodę.

5. Mini mikroskop BukiCałoroczna zabawka wspierająca zainteresowanie przyrodą dziecka, zaspokajająca jego ciekawość światem, rozwijająca jego hobby. Dzięki temu mikroskopowi dziecko może zbadać wiele przedmiotów. A nawet robaczki, owady i inne stworzonka. :)

Mini mikroskop posiada dodatkową lampkę LED, która dobrze doświetla badane przedmioty. Zestaw zawiera też propozycję 10 doświadczeń, które pozwolą dziecku na jeszcze więcej edukacyjnej zabawy.

Fascynujące zajęcie porwie dziecko bez reszty, da mu ogromną wartość edukacyjną - mały naukowiec będzie mógł rozwijać swoją pasję. :)6. Peryskop Navir

Poważny przyrząd dla poważnego badacza przyrody. :) Peryskop może być świetnym rozwiązaniem by obserwować życie toczące się w lesie.
Mały Odkrywca z pewnością doceni zalety peryskopu i możliwości, jakie daje.7. Lornetka Buki 8x50mm; Lornetka Buki 4x32mm


Czasem nie ma możliwości obserwacji zwierząt z bliska z wielu różnych przyczyn. Nie oznacza to jednak, że jest to kompletnie niemożliwe! Lornetki Buki dają dobry, czysty obraz i dobre przybliżenie. Dzięki nim będzie można obserwować sarny na łące, bociany w gnieździe czy ptaki na gałęziach drzew. A nawet lecące samoloty! Świat zwierząt jest fascynujący, a lornetki z Buki umożliwiają zapoznanie się z nim, nie ingerując w ich naturalne środowisko. Lornetki można wykorzystać także w wielu innych zabawach.8. Praska do roślin Moulin RotyPraska do roślin to strzał w dziesiątkę dla dziecka, które bardzo interesuje się roślinnością. Jeżeli Twoje dziecko chce wykonać zielnik, ususzyć wyjątkowo piękne okazy roślinności, stworzyć własny album ulubionych liści, kwiatów itp. - praska do roślin bardzo mu się spodoba i pozwoli oddać się edukacyjnej zabawie.

KSIĄŻKI DLA MAŁEGO PRZYRODNIKAPoznawanie przyrody poprzez książki jest równie bardzo ważne. Zdobytą wiedzę dziecko będzie mogło zastosować w praktyce. :)

9. Wielka księga robali, wyd. WilgaKsiążka "Wielka księga robali" może być świetnym uzupełnianiem zabawy z hotelem dla owadów lub mini pojemnikiem do obserwacji owadów. Dziecko może wyszukiwać schwytane owady w książce, nauczyć się je rozpoznawać lub po prostu przeglądać książkę i zagłębiać się w ten fascynujący świat. :) Ślimaki, chrabąszcze, pająki - pozna je wszystkie i dowie się o nich zaskakujących faktów!


10.  Wielka księga ssaków, wyd. Wilga


Równie odpowiednią pozycją dla dzieci kochających przyrodę i naturę jest "Wielka księga ssaków". Dziecko, które interesuje się zwierzętami z wypiekami na twarzy będzie przewracać kartki książki by móc dogłębnie poznać świat zwierząt i ciekawostki na ich temat.11. Encyklopedia obrazkowa: PRZYRODA, ZWIERZĘTA, wodny świat wyd. WilgaKolejne świetne pozycje, które zachwycą Małego Przyrodnika. Encyklopedie obrazkowe przedstawiają hasła za pomocą obrazków. Zdjęcia są realistyczne, pozwalają poznać rzeczywisty wygląd zwierząt, obiektów itp. Pięknie ukazują różnorodność przyrody, jej piękno. Przeglądając encyklopedie obrazkowe chce się wiedzieć więcej i więcej...12. Ilustrowany inwentarz drzew wyd. ZakamarkiA gdyby tak nauczyć się rozpoznawać drzewa i krzewy? Ilustrowany inwentarz drzew zawiera charakterystykę ok 50 drzew i krzewów ze świata. Dzieciom ogromną radość sprawia wertowanie stron książek w celu poszukiwania tego, którego liść się znalazło.
Ta pięknie wydana książka zachwyca i zachęca by ją przeglądać i chłonąć wiedzę.

13. Młodzi przyrodnicy. Lato w świecie przyrody, WilgaZ tą książką odkrywanie przyrody, jej tajemnic, poznawanie ciekawostek jest jeszcze przyjemniejsze. :) Książka Młodzi przyrodnicy to doskonała pozycja, która świetnie nadaje się na propozycję ciekawego spędzenia czasu z dzieckiem.
Książka podpowiada jak obserwować przyrodę, na co zwracać uwagę. Jakie pyszności oferuje nam natura latem, co jest charakterystyczne dla tej pory roku.

Dzięki tej pozycji, dziecko nabierze szacunku dla przyrody, natury; nauczy się ją doceniać i z pewnością zafascynuje się tym, jak wiele nam ona oferuje.Co sądzisz o naszych propozycjach zabawek i książek dla Małego Przyrodnika? A może masz własne, sprawdzone i niezawodne produkty, po które sięga Twoje dziecko zainteresowane przyrodą, naturą?

Podziel się w komentarzu. Chętnie się dowiemy :)

Share this post

comments (0)

No comments at this moment